Palivové drevo je obnoviteľný, ekologický a cenovo nenáročný zdroj energie. Prečítajte si ako znížiť svoje náklady na vykurovanie. Začnite zároveň šetriť životné prostredie s pravými kanadskými krbovými kachľami a vložkami.

Vykurovanie

drevom

Stromy k vlastnému rastu potrebujú CO2 a na oplátku produkujú kyslík. Pri   spaľovaní dreva, sa do ovzdušiauvoľňuje CO2, ktoré je opätovne spotrebované pre   rast nových stromov. To znamená, že pri spaľovaní dreva vzniká rovnováha medzi   produkciou a spotrebou CO2. Drevo sa tým radí medzi zdroje tepla šetrné k   životnému prostrediu.

Vykurovanie drevom vychádza oproti všetkým ostatným palivám finančne   najlacnejšie.

Drevo je dôležité nechať dobre vyschnúť – vlhké drevo má menšiu výhrevnosť, rastie  tak jeho spotreba pri rovnakom výkone. Pokiaľ budete kúriť tvrdým drevom buku   alebo dubu, spotrebujete ho menej, než dreva mäkkého – napríklad smreku alebo   borovice. Tvrdé drevo nemá väčšiu výhrevnosť, ale iba vyššiu mernú hmotnosť.  Pretože je nutné nechať drevo dobre preschnúť, je ideálne zásobiť sa na 2-3   sezóny dopredu. To síce vyžaduje skladovacie priestory, ale tento krok sa Vám   rozhodne vyplatí.

 

Krbové kachle pre vykurovanie bytu či domu?

Krbové kachle a krbové vložky z našej ponuky je samozrejme   možné použiť nielen ako dekoratívný a ukludňujúci prvok   vybavenia Vášho domu. Naše krbové kachle Vám môžu tiež   poskytnúť teplo na celú vykurovaciu sezónu. K všetkým typom   našich krbových kachieľ a krbových vložiek je možné namontovať   teplovodné alebo teplovzdušné rozvody a začať kúriť.

Il sesso non è considerato un metodo presente per bruciare calorie, quindi gli atleti sessuali non esistono. Ma visita la pagina lo sembra che tu possa saltare la sala, significa che tutto è stato onesto.